آشنایی با سوریه

Go down

آشنایی با سوریه  Empty آشنایی با سوریه

Post by Admin on Sat Jun 23, 2018 5:58 am

جمهوری سوریه کشوری در بخش جنوب غربی آسیا و در جوار دریای مدیترانه است که هر ساله گردشگرانتور سوریه را پذیرا می باشد. تشکیلات حاکم بر این کشور، حزب سوسیالیست بعث می ‌باشد. سوریه از سمت شمال با کشور ترکیه، از شرق با کشور عراق، از غرب با کشور لبنان و از جنوب غرب با کشور اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه و از جنوب با کشورهای اردن و فلسطین هم مرز است. دمشق پایتخت سوریه و حلب بزرگترین شهر این کشور است که دو مکان محبوب برای گردشگران تور سوریه می باشند.
موقعیت جغرافیایی سوریه در طول تاریخ جایگاهی استراتژیک به این کشور بخشیده‌ است. جنگ داخلی سوریه که در حال حاضر هم ادامه دارد از سال 2011 آغاز شده و تخریب ها و ناامنی ‌های زیادی را در این منطقه سبب شده است که همین امر موجب کاهش تعداد گردشگران تور سوریه در سال های اخیر شده است. این کشور در زمان های گذشته شام نام داشت که هنوز هم برخی از توریست های تور سوریه این کشور را به اسم شام می شناسند. فرانسوی ها بعد از متلاشی شدن عثمانی و تحت استعمار در آوردن این کشور بنا به تاریخ کهن آن این نام را انتخاب کردند.
حدود 75 درصد جمعیت سوریه را مسلمانان سنی، 13 درصد علویان، شیعیان دوازده‌ امامی و اسماعیلیان، 10 درصد مسیحی و 3 درصد دروزی تشکیل می‌دهند. از لحاظ قومیتی هم حدود 90 درصد جمعیت سوریه را اعراب شامل می شوند در حالی که کردها حدود 9 درصد مردم سوریه را تشکیل می‌دهند و مابقی جمعیت سوریه را که کمتر از 1 درصد است، دیگر اقوام تشکیل می دهند.

Admin
Admin

Posts : 26
Join date : 2018-05-15

View user profile http://gardeshgari.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum